RELACJA TERAPEUTYCZNA I PROCES GRUPOWY W PSYCHOTERAPII UZALEŻNIEŃ

RELACJA TERAPEUTYCZNA I PROCES GRUPOWY W PSYCHOTERAPII UZALEŻNIEŃ

W dniach od 27 do 29 maja 2009 r. odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa pracowników terapii uzależnień. Organizatorem konferencji była Fundacja „Otulony w nadzieję” oraz Ośrodek Terapii Uzależnień Stare Juchy, a współorganizatorami PARPA i Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Temat konferencji brzmiał następująco: Relacja terapeutyczna i proces grupowy w psychoterapii uzależnień– w opinii uczestników konferencji był „jak zwykle trafiony i na czasie„. Świadczy o tym także liczba uczestników (około 100 osób), którzy wybrali i przyjechali na naszą konferencję „ze względu na temat, prowadzących i bardzo życzliwą, przyjazną atmosferę„.

W swoich opiniach uczestnicy podkreślali aktualność tematu i potrzebę środowiska uczestniczenia w procesie „profesjonalizacji psychoterapii uzależnień„. Wieloaspektowe spojrzenie na relację terapeutyczną (od podejść psychodynamicznych po systemowe) pozwoliło ukazać konieczność dopasowania sposobu oddziaływania terapeutów uzależnień do indywidualnych potrzeb pacjentów, a tym samym zwiększyć efektywność terapii.

Z całą pewnością takie opinie uczestników konferencji stanowią dla nas inspirację do kolejnych działań.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu i przeprowadzeniu tej konferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *